Esileht » Inkasso tasu
saitko-meilta-perintakirjeen

Kohtueelse inkassomenetluse teenustasu kliendile:

SPT Inkasso OÜ ei rakenda ühtegi % laekumiselt siseriikliku inkassomenetluse korral.
Kui võlgnik tasub kogu võlgnevuse summa, saate tagasi oma põhisumma 100%.
SPT Inkasso tasuks vaid võlgnikult väljamõistetud viivised ja sissenõudmiskulud vastavalt seadusandluse määradele.

Kui võlgnik sooritab osamakseid SPT Inkasso kontole, arvutatakse laekumiselt kõigepealt maha kõrvalkulud (SPT Inkasso tasu) vastavalt seaduse määradele ning seejärel kantakse allesjäänud summa kliendi kontole.

Kui võlgnik tasub põhisumma otse Teie arveldusarvele (mis on tavapärane ja igati lubatud) ning jätab maksmata viivised ja sissenõudmiskulu (mis on SPT Inkasso tasu), jätkame inkassomenetlusega võlgniku vastu, nõudes võlgnikult sisse kõrvalkulud ja Teiega saame pidada menetluse lõppenuks.

Kohtumenetluse alustamise teenustasud kliendile:

Aktiivne inkassomenetlus kestab üldjuhul 1-2 kuud. Kui selle aja jooksul meil ei õnnestu mitte kuidagi võlgnevust tagasi tuua ja me näeme,et võlg ka tulevikus tasutud ei saa, on Teil 2 võimalust: kas lõpetame inkassomenetluse teenustasuta või jätkame kohtumenetlusega.

Kohtusse saame pöörduda maksekäsu kiirmenetluse või hagimenetluse raames tulenevalt võlgniku käitumisest, maksevõimest ja võlasummast.
Kohtumäärusena välja antud ”Maksekäsk” on aluseks täitemenetluse algatamiseks. Täitemenetluses kohtutäitur arestib võlgniku pangaarved ning seab piirangud tema kinnis – ja vallasvarale.

Kohtumenetlusega alustamiseks teeme Kliendile personaalse kohtupakkumise, võttes arvesse võlgniku maksevõime, võlasumma suuruse ja käitumise. Samuti selgitame võimalikke tekkivaid kulutusi kohtumenetluses.
Kui Klient kinnitab kohtupakkumise, alustatakse kohtumenetlusega, kas makskäsu kiirmenetluse või hagimenetluse raames.

Tasuta inkassomenetlusega alustamiseks edastage meile nõude sisu koos alusdokumendiga e-posti teel myyk@sptinkasso.ee või otse koduleheküljelt: Alusta menetlusega 

Täiendavate küsimuste või huvi korral võtke julgesti meiega ühendust e-posti teel klienditeenindus@sptinkasso.ee või telefoni vahendusel +372 658 0100.