Esileht » Inkasso tasu
saitko-meilta-perintakirjeen

Kohtueelse inkassomenetluse teenustasu kliendile:

SPT Inkasso OÜ teenustasu on vaid laekumise põhine ehk kui võlgnik teeb makse, arvutame laekumiselt maha eelnevalt kokkulepitud % tasu ning allesjäänud summa kanname Kliendile edasi.

Võlgnikult nõuame tasumata põhisumma, viivised ja menetluskulu. Viivised tulevad arve pealt, kirjalikust kokkuleppest või seadusest. Kui arve peal on põhjendamatult kõrge viivisemäär, vähendame viivisemäära vastavalt seaduse määrale.
Menetluskulusid reguleerib Võlaõigusseadus vastavalt sellele, kas võlgnikuks on eraisik või ettevõte. Eraisiku korral on menetluskulud 30-50 eurot tulenevalt nõude summa suurusest. Ettevõtte korral on menetluskulud 40,00 eurot ühe nõude/tasumata arve kohta.

 

Kohtumenetluse alustamise teenustasud kliendile:

Aktiivne inkassomenetlus kestab üldjuhul 1-2 kuud. Kui selle aja jooksul meil ei õnnestu mitte kuidagi võlgnevust tagasi tuua ja me näeme,et võlg ka tulevikus tasutud ei saa, on Teil 2 võimalust: kas lõpetame inkassomenetluse teenustasuta või jätkame kohtumenetlusega.

Kohtusse saame pöörduda maksekäsu kiirmenetluse või hagimenetluse raames tulenevalt võlgniku käitumisest, maksevõimest ja võla summast.
Kohtumäärusena välja antud ”Maksekäsk” on aluseks täitemenetluse algatamiseks. Täitemenetluses kohtutäitur arestib võlgniku pangaarved ning seab piirangud tema kinnis – ja vallasvarale.

Kohtumenetlusega alustamiseks teeme Kliendile personaalse kohtupakkumise, võttes arvesse võlgniku maksevõime, võla summa suuruse ja käitumise. Samuti selgitame võimalikke tekkivaid kulutusi kohtumenetluses.
Kui Klient kinnitab kohtupakkumise, alustatakse kohtumenetlusega, kas makskäsu kiirmenetluse või hagimenetluse raames.

Tasuta inkassomenetlusega alustamiseks edastage meile nõude sisu koos alusdokumendiga e-posti teel myyk@sptinkasso.ee või otse koduleheküljelt: Alusta menetlusega 

Täiendavate küsimuste või huvi korral võtke julgesti meiega ühendust e-posti teel klienditeenindus@sptinkasso.ee või telefoni vahendusel +372 658 0100.