Esileht » Inkasso
x_0_0_0_14111463_800-1

Väga paljud kliendid on hädas võlgnike tasumata võlgadega, kes viivitavad tasumisega, kes ei vasta enam kõnedele ja kirjadele või hoopiski leiavad põhjuseid tasumise tähtaja edasi lükkamiseks.

Ise meeldetuletusi tehes investeeritakse sinna tohutult palju oma aega, närve, kui ka raha. Kuigi selle sama töö saab edukalt ka inkasso ära teha. Peamise erinevusega – inkasso teeb seda kindlasti kordades odavamalt, kiiremini ja efektiivsemalt, kui meeldetuletuste tegemist jätkaks klient ise.

Võlgnevuse kätte saamiseks peab olema võlgnikuga järjepidev, oskama tugineda seaduse paragrahvidele, omama head läbirääkimise – ja veenmisoskust ning nõudma seda, mida üldse tohib nõuda. Just selles kõiges ongi inkassol suur eelis ja kogemus.

Võlgnikule järjepidevalt vastu tulles on suur oht oma rahadest üldse ilma jääda. Kui on möödunud kuid, võib-olla ka aastaid, alles siis pöördutakse abi saamiseks inkasso poole. Kuid kahjuks siis võib juba hilja olla, sest siis ei ole võlgnikult enam kuskilt midagi võtta või nõue on aegunud ning Teie olete sunnitud kirjutama nõude kuludesse.

Julgustamegi siinkohal kliente pöörduma abi saamiseks inkasso poole juba palju varem, kui seda tavapäraselt tehakse, kartmata kõrgete inkasso tasude või võlgniku halva kohtlemise pärast.

Inkasso saab enamik oma tasudest just võlgnikult, sest võlgnik on vastavalt seadusele rikkunud kohustust. Võlgnikult nõutakse tasud vastavalt seaduse miinimum määradele ning kliendi teenustasu selles on minimaalne. Teenustasu kliendile on vaid laekumise põhine ehk laekumiselt arvestatakse maha eelnevalt kokkulepitud %. Kui ei ole laekumist, ei ole ka tasu kliendile.

Inkasso ei kahjusta osapoolte vahelisi suhteid ega huve, vaid eelkõige peab ta olema suuteline lahendama tekkinud olukorra osapoolte vahel maksimaalse väärtusega, kuid minimaalsete kuludega.

Oleme suutnud aidata paljusid eraisikuid ja ettevõtteid nii Eestist kui ka välismaalt ning nõudnud sisse võlgnevusi nii Eestis, Soomes, Lätis kui ka Leedus.

Inkassomenetlusega alustamine ja koostöö meiega on väga lihtne ja kiire – esindame klienti vaid volikirja alusel, olles kliendi esindajaks. Mistõttu jäävad ära keerulised ja sisukad koostöölepingud.

Menetlusega alustamiseks piisab, kui edastate meile nõude alusdokumendi (tasumata arve, leping, muu kirjalik kokkulepe võlgnikuga) ja nõude sisu otse kodulehekülje kaudu ALUSTA MENETLUSEGA või e-posti teel myyk@sptinkasso.ee

Vaatame Teie nõude üle ning saadame Teile meie poolse pakkumise, mis on kindlasti Teie jaoks turu soodsaim. Pakkumise kinnitamise järel saamegi juba alustada inkassomenetlusega.

Kui inkassomenetlus tulemust ei anna, saame jätkata kohtus ja sealt edasi täitemenetluses.

Mida inkasso suudab rohkem teha, kui klient ise: Miks kasutada inkassoabi

Lugege kindlasti meie blogi postitust teemal ’’Kuidas tegutsevad pahatahtlikud ettevõtted Eestis?“, et saada kinnitust, miks ei tasu inkassosse pöördumisega oodata.

Küsimuste korral vastame neile suurima hea meelega Tel. 658 0100 või e-post: klienditeenindus@sptinkasso.ee