slider-bg1

Oma igapäevatöös näeme tihti, kui kergekäeliselt sõlmitakse kokkuleppeid, millel puudub kirjalik tõestusmaterjal. Kui juhtub, et Teile jäädakse võlgu Teie osutatud teenuse või toote eest, siis just kirjalik tõestusmaterjal on see, mille alusel saate hakata hiljem võlga sisse nõudma. Vastasel korral on suur oht jääda oma rahadest üldse ilma.

Seega jagame Teile meeleldi mõningaid soovitusi ning nõuandeid, mida võtta arvesse kokkulepete sõlmimisel ning võlgnevuse tekkimise korral.

Reegel nr. 1 – Kõik kokkulepped kirjalikuks!

Suusõnaline kokkulepe on ka kokkulepe, kuid seda tõendada on praktiliselt võimatu.
Seega, kui müüte oma teenust või toodet, annate laenu või hoopiski oma korteri üürile, isegi oma parimale sõbrale, tehke kõik kokkulepped alati kirjalikult. Sest kui juhtub, et rahad jäävad Teil saamata, saate oma kirjaliku kokkuleppe alusel pöörduda inkassosse või otse kohtusse. Vastasel korral peate need lihtsalt kandma oma kuludesse.

Reegel nr. 2 – Vastaspoole taustakontroll.

Enne, kui müüte oma teenust/toodet kellelegi võõrale, siis veenduge vastaspoole taustas ning tema maksevõimes. Kui vastaspooleks on ettevõte, on tausta väga lihtne kontrollida näiteks creditinfo.ee leheküljel.
Milliseid näitajaid jälgida ettevõtte taustakontrolli jaoks, selle kohta rohkem infot meie blogi postituses: Kuidas hinnata oma uue kliendi maksevõimekust? 

Reegel nr. 3 – Võlgnevuse tekkimise korral ole võimalikult järjepidev ning ära jää ootele!

Kui Teile on võlgu jäädud, siis tuleb olla oma rahade tagasi saamisega võimalikult tülikas ja järjepidev. Jäädes ootele ning tulles vastu pikendades maksetähtaega, väheneb iga päevaga võimalus võlg kätte saada.
Mida kiiremini ja operatiivselt tegutsete, seda suurem on võimalus võlg kiiresti kätte saada.
Kui võlgnik on võlas juba rohkem, kui 1-2 kuud ning Teie meeldetuletused siiani tulemust toonud ei ole, pöörduge abi saamiseks inkassofirma poole.
Mida inkasso suudab rohkem teha, kui klient ise: Miks kasutada inkassoabi?

Inkassomenetlusega alustamiseks edastage meile nõude info koos alusdokumendiga myyk@sptinkasso.ee, misjärel vaatame Teie nõude üle ning saadame Teile turu soodsaima pakkumise.

Küsimuste korral võtke julgesti ühendust meie klienditeenindusega Tel. +372 658 0100