saitko-meilta-perintakirjeen

Fakt on see – kui võlg on tekkinud, siis tuleb see ka tasuda! Inkassokirjade pooleks rebimine, inkassokirjade ja kõnede eiramine ei vabasta mitte kedagi tekkinud kohustusest, vaid võib viia veel suurema tasumise kohustuse ette, kui juhtum jätkub kohtus ja täitemenetluses.

Kõik inkassokulud ehk sissenõudmiskulud peavad olema põhjendatud ja seadusega kooskõlas. Igal inimesel, kes on sattunud inkasso küüsi, on õigus teada, millest koosnevad Temale tekkinud kõrvalkulud ehk sissenõudmiskulud ja kust tuleb viivisemäär ning inkasso on kohustatud Teile väljastama vastava teabe või dokumentatsiooni selle kohta.

Kui inkassofirma ei põhjenda Teile millest võlgnevus koosneb, siis on Teil õigus see vaidlustada, kuid kindlasti mitte eirata inkasso kontakti.

Kui inkassofirma nõuab Teilt põhisumma ning viivised ja sissenõudmiskulud vastavalt lepingule/seadusele või muule kirjalikule ja tõestatud dokumentatsioonile ehk need on põhjendanud ja tõestatud, kuulub nõue tasumisele kogu summa ulatuses.

Viivise rakendamise põhimõtet ja määrasid reguleerib Võlaõigusseadus § 113 ja § 94. Sissenõudmiskulude summa suurust reguleerib VÕS § 113 1 ning §113 2.

Kohe kindlasti ei soovita me eirata inkassoteatisi, vaid kui on tekkinud arusaamatus, konsulteerida koheselt inkassofirmaga, kes on kohustatud väljastama teabe vastavalt Teie päringule.

Eiramine võib lõppeda sellega, et saate üks hetk teatise kohtutäiturilt, kes on jõudnud juba Teie kontod ja varad arestida ning Teie nõue on kordades suurem just kohtukulude ja täituritasude osas.

Seega tundke ise huvi oma võlgnevuse vastu, küsige ja uurige ning olge teadlik oma õigustest. Küsige abi/nõue ja tuge ka oma sõpradelt. Samuti ka teised inkassofirmad aitavad Teid ja annavad nõu, kuidas tekkinud olukorda lahendada, kuid kindlasti ärge eirake tekkinud võlgnevust, kui Te ei soovi kohtu – ja täitemenetlusega tegemist teha.

Rohkem inimlikkust ja mõistmist!