kokonaisratkaisut

Kirjeldame Teile lühidalt, kuidas pahatahtlikud ettevõtted Eestis tegutsevad:

Luuakse firma, tegutsetakse natuke aega, maksud jäetakse deklareerimata ja maksmata, majandusaasta aruanded esitamata, võlausaldajatele võlad maksmata ja lastakse firma hingusele.

Nii kaua, kui firma jäänused hingavad, luuakse (või ostetakse vana keha) uus firma ja kõik algab jälle otsast peale.

Töötajad tuuakse vanast firmast üle siis, kui vana firma on likvideerimisel. Vana firma saab kustutamishoiatuse näiteks majandusaasta aruande esitamata jätmisega, mis hakkab peagi likvideerimisele minema. Deklaratsioone vaevalt enam esitatakse. Rääkimata ettevõtte rahalisest või varalisest seisust, mis on juba ammu ettevõttest välja viidud.

Ning klient ongi oma rahadest jäädavalt ilma, sest kuskilt ei ole enam võlgnikult midagi võtta.

Ja kes kannatavad selle all kõige rohkem?  – Ilmselgelt heausksed kliendid ning koostööpartnerid, kellele jäädakse võlgu.

Mida võiks selliste pahatahtlike isikutega teha? – Sellise tegevuse eest peaks kaasnema vastutavale isikule konkreetne karistus ning ärikeeld.

Milline oleks võlausaldajate kaitseks loodud seaduse muudatuse eesmärk? – Eesmärk luua Eesti äritegevuses turvaline maastik, kus likvideeritakse juba eos pahatahtlik tegutsemine.

Kuidas saab võlausaldaja ennast selles olukorras kaitsta? 
1. Olla kindel, kellele oma teenust/toodet pakutakse, tehes eelnevalt antud ettevõtte kohta taustakontrolli;
2. Edastada nõude inkassosse juba võimalikult varakult.

Millal on õige aeg inkassosse pöördumiseks? 
Inkassofirma poole tasub pöörduda juba palju varem, kui seda tavapäraselt tehakse. Ehk nii pea, kui võlgnik ei vasta enam Teie meeldetuletuskirjadele, sms-dele ja kõnedele.
Samuti, kui ta annab Teile umbmääraseid lubadusi tasumiseks eesmärgiga lükata tasumise tähtaega järjest edasi.
Paljud kliendid tänapäeval teevad ise vaid 1 meeldetuletuse võlgnikule, kus hoiatavad inkassosse pöördumisega, kui see tulemust ei anna, antaksegi juhtum inkassosse üle.
Seega, mida kiiremini ja operatiivselt tegutsete, seda suurem on tõenäosus võlg kätte saada.

Sellepärast julgustamegi kliente pöörduma inkasso poole abi saamiseks juba palju varem, kui seda tavapäraselt tehakse, kartmata kõrgete inkassotasude või võlgniku halva kohtlemise pärast. Sest, mida rohkem päevi läheb tasumise tähtajast üle, seda väiksem on võimalus võlg kätte saada. 

Soovitame Teil kindlasti lugeda meie blogi postitust teemal ”Miks kasutada inkassoabi”, kus toome välja mitmeid põhjuseid inkassoabi kasutamiseks.

Menetlusega alustamiseks piisab, kui edastate meile nõude (tasumata arve, leping, muu kirjalik kokkulepe võlgnikuga) otse kodulehekülje kaudu ALUSTA MENETLUSEGA või e-posti teel myyk@sptinkasso.ee.

Vaatame Teie nõude üle ning saadame Teile meie poolse pakkumise, mis on kindlasti Teie jaoks turu soodsaim.

Kui inkassomenetlus tulemust ei anna, saame jätkata kohtus ja sealt edasi täitemenetluses.

Küsimuste korral vastame neile suurima hea meelega Tel. 658 0100