Esileht » SPT Uudised
slider-bg3 (2)

Tähtajaks tasumata arve

Posted

Paljud ettevõtted peavad tähtajaks tasumata arvetega tegelemist väga tüütuks ning ajakulukaks tegevuseks, millega tegelemist lükatakse pahatihti edasi. Esialgu ei peeta sellega tegelemist prioriteediks, kuniks üks hetk on ettevõte olukorra ees, kus arve tuleb kanda ettevõtte kahjumisse. Oma töös näeme igapäevaselt, kui hilja kliendid hakkavad tegelema tähtajaks tasumata arvetega või ei kasutata koheselt sanktsioone võlas klientide… Read more »

Mis on vajalik inkassomenetlusega alustamiseks

Posted

Toome Teile välja 3 peamist tingimust, mis on vajalik inkassomenetlusega alustamiseks. Selleks, et alustada inkassomenetlusega: Soovime Teie käest nõude alusdokumenti, milleks on: tähtajaks tasumata arve; allkirjastatud leping (ostu-, laenu-, üüri või muu kirjalik leping); kirjalik võlakiri/võlatunnistus või muu kirjalik kokkulepe. Nõue peab olema õiguspärane ning muutunud sissenõutavaks. *Tähtajaks tasumata arve muutub sissenõutavaks, kui tasumise tähtaeg… Read more »

Millal pöörduda inkassofirma poole?

Posted

Meie käest küsivad kliendid väga tihti ’’Millal on õige aeg pöörduda inkassofirma poole?’’ Järelikult, kui juba on see mõte või küsimus Teile pähe tulnud, on tegelikult viimane ja ainuõige aeg pöörduda inkassofirma poole. Ükski seadus ei reguleeri konkreetset aega inkassofirma poole pöördumiseks. Oluline on vaid meeles pidada üht – tasumise tähtaeg peab olema möödunud ning… Read more »

Kokkulepete sõlmimine

Posted

Oma igapäevatöös näeme tihti, kui kergekäeliselt sõlmitakse kokkuleppeid, millel puudub kirjalik tõestusmaterjal. Kui juhtub, et Teile jäädakse võlgu Teie osutatud teenuse või toote eest, siis just kirjalik tõestusmaterjal on see, mille alusel saate hakata hiljem võlga sisse nõudma. Vastasel korral on suur oht jääda oma rahadest üldse ilma. Seega jagame Teile meeleldi mõningaid soovitusi ning… Read more »